Termin: 25 listopada 2025
Cena:
670 zł
PROMOCJA ! 570 zł
Dofinansowanie (nawet w 100%) z funduszy Urzędu Pracy – IRMiR jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych pod nr. 2.14/00068/2018.
Miasto: Warszawa
Typ: Online
Szkolenie skierowane jest do inwestorów, inspektorów nadzoru budowlanego, projektantów, do pracowników samorządów lokalnych, wydziałów urbanistyki i architektury, ochrony środowiska, także do przedsiębiorstw realizacji terenów zieleni oraz dla osób, które uzyskały Certyfikat Inspektora Nadzoru Dendrologicznego w procesie inwestycyjnym – szkolenie doszkalające.
Na szkoleniu przedstawione będą metody wykorzystywane przy budowie, wymianie i modernizacji instalacji obiektów podziemnych przy minimalnych wykopach i zakłóceniu porządków powierzchniowych a ochrona drzew. Zaprezentowane zostaną zalety i wady technologii urządzeń do prac bezwykopowych w kontekście ochrony drzew.
dr hab. inż. Marzena Suchocka omówi zagadnienie DRZEWA -USŁUGI EKOSYSTEMOWE I DOBROSTAN MIESZKAŃCÓW MIAST
Jakie są korzyści z drzew, które z nich można wycenić i jak drzewa wpływają na obniżenie stresu i poprawę zdrowia ludzi.
mgr inż. Rafał Leśniak
Absolwent Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o specjalności Wiertnictwo. Od 1999 r. zajmuje się technologią wierceń horyzontalnych. Od 2000 r. pracuje dla firmy HEADS sp. z o.o., gdzie specjalizuje się w technologii płynów wiertniczych, konfiguracji zestawów do wiercenia otworów pilotowych oraz poszerzania otworu we wszystkich formacjach geologicznych. Na terenie Europy czynnie uczestniczy w instalacjach rurociągów stalowych oraz PE na dystansie powyżej 2000m i średnicach do 1422 mm. Autor artykułów branżowych redagowanych na łamach czasopism branżowych.
Dr hab. inż. Marzena Suchocka
Architekt krajobrazu, wykładowca w Katedrze Architektury Krajobrazu SGGW. Jest Przewodniczącą sekcji Drzew Miejskich Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego. Trener i egzaminator Instytutu Drzewa, kursu na Inspektora Drzewa oraz autor programu, trener i egzaminator kursu na Inspektora Nadzoru Dendrologicznego w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Trener Kursu Inspektora Nadzoru Terenów Zieleni SITO-NOT w Warszawie. Prowadziła badania nad wpływem prac budowlanych na żywotność drzew i oceny długoterminowego wpływu uszkodzeń, prace dotyczące oceny statyki drzew miejskich. Autorka metodyki podstawowej diagnostyki drzew opracowanej w ramach programu Drogi dla Natury, realizowanego w ramach programu Live przez Fundację Ekorozwoju. Udział w opracowaniu polskiej metody wyceny wartości drzew pod kierunkiem prof. Szczepanowskiej, obecnie będącej podstawą merytoryczną zmian w Ustawie o Ochronie Przyrody. Autorka serii monografii o ochronie drzew w procesie inwestycyjnym: „Organizacja robót na terenach zadrzewionych”, „Projekt ochrony drzew w procesie inwestycyjnym”, Inżynieryjne metody sadzenia, ochrony i poprawy warunków wzrostu drzew miejskich” (IGPIM 2016, Warszawa).
● 9:30 – 9:45 Wprowadzenie
● 9:45-10:45 Przegląd I charakterystyka technologii bezwykopowych
● 10:45- 11:00 Przerwa
● 11:00 –12:00 Zalety I wady technologii urządzenia do prac bezwykopowych
● 12:00–12:15 Przerwa
● 12:15-13:15 Porównanie metod wykopowych I bezwykopowych
● 13:15-15:00 Drzewa - usługi ekosystemowe I dobrostan mieszkańców miast.
● 15:00-16:00 Pytania i dyskusja
- Wypełnienie formularza on-line na stronie szkolenia.irmir.pl jest warunkiem wpisania osoby na listę uczestników (po potwierdzeniu przez Organizatora dostępności miejsc).
- Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wcześniejsze dokonanie płatności za szkolenie.
- Po dokonaniu płatności przez Uczestnika Organizator wystawia i przesyła Uczestnikowi fakturę VAT
- Potwierdzenie realizacji szkolenia zostanie przesłane do Zgłaszającego, na podany adres e-mail na 5 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.
- W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w szkoleniu do 7 dni przed terminem jego rozpoczęcia, Organizator zwraca 100 % kosztów Uczestnicy, którzy nie odwołają pisemnie swojej nieobecności w szkoleniu do 7 dni przed jego rozpoczęciem, i nie wezmą udziału w szkoleniu mogą zostać obciążeni pełnymi kosztami uczestnictwa.
- Dopuszcza się zmianę osoby zgłoszonej, po uprzednim pisemnym poinformowaniu Organizatora.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia uczestnicy otrzymują pełen zwrot wniesionej opłaty.
Rozpoczynamy: 25 listopada 2025 o godzinie 9.30
Cena:
PROMOCJA ! 570 zł
Promocja trwa do dnia 25 października, 2025 *
*Obowiązuje data zaksięgowania przelewu. Do zapłaty: 670 zł
Opłaty za Szkolenie należy przesłać na konto Instytutu:
85 2490 0005 0000 4530 6524 5505 (Alior Bank)
Zakres szkolenia zgodny z działalnością statutową IRMiR - usługa podlega
zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26. ustawy z dnia 11 marca
2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 106, z późn.
zm.)".
Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza online dostępnego poniżej.
Wypełnij formularzWięcej informacji:
Tel./fax 22 619 78 97, 22 619 78 97
Tel. kom.:510 158 150
E-mail: szkolenia@irmir.pl