Termin: 15 marca 2025
Cena: 2600 zł
Dofinansowanie (nawet w 100%) z funduszy Urzędu Pracy – IRMiR jest wpisany do rejestru instytucji szkoleniowych pod nr. 2.14/00068/2018.
Miasto: Warszawa
Typ: Online
Kurs przeznaczony jest dla osób z wykształceniem wyższym lub średnim, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności do zarządzania nieruchomościami różnego typu, którym powierzono zadanie zarządzania nieruchomościami, bądź poszukują pracy w charakterze zarządcy lub administratora nieruchomości.
Wybrane zajęcia odbywają się formie hybrydowej.
Dwuetapowe szkolenie zostało oparte na obowiązujących do końca 2013 r. minimalnych wymogach Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, doświadczeniach Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej i szkół wyższych – z uwzględnieniem standardów europejskich, w szczególności CEPI (Europejskiej Rady ds. Zawodów Nieruchomościowych) oraz doświadczeń amerykańskich, w szczególności IREM (Instytutu Zarządzania Nieruchomościami w Chicago).
Program szkolenia i certyfikowania zarządców nieruchomości został opracowany w wyniku porozumienia trzech największych w Polsce organizacji zrzeszających zarządców nieruchomości: Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości, Polskiej Federacji Stowarzyszeń Zawodów Nieruchomościowych oraz Polskiej Federacji Organizacji Zarządców, Administratorów i Właścicieli Nieruchomości. Federacje te reprezentują ponad 90% zrzeszonych stowarzyszeń zarządców nieruchomości. Federacje prowadzą na platformie internetowej wspólny Rejestr Zarządców Nieruchomości i Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.
Po ukończeniu Kursu i odbyciu szkolenia praktycznego – absolwent uzyskuje tytuł “Dyplomowany Zarządca Nieruchomości” potwierdzający kwalifikacje zawodowe – wydawany przez Polską Federację Zarządców Nieruchomości. Nasi absolwenci uzyskali już jako pierwsi – w 2014 roku tytuł “Dyplomowanego Zarządcy Nieruchomości”. Ich świadectwa kompetencji zawodowych mają pierwsze numery zaczynające się od nr PF/30001.
Warunkiem otrzymania Dyplomu jest uzyskanie pozytywnego wyniku postępowania kwalifikacyjnego (zdanie egzaminów po ukończeniu Kursu i po odbyciu 130-godzinnego szkolenia praktycznego: 100 godz. zajęć praktycznych i 30 godz. pracy własnej).
Dwuetapowe szkolenie zapewnia ciągłość funkcjonowania zawodu zarządcy nieruchomości w nowych realiach rynkowych po deregulacji zawodu. Uczestnik szkolenia może jednak dokonać wyboru, tj. ukończyć tylko kurs stanowiący szkolenie teoretyczne i otrzymać zaświadczenie potwierdzające ukończenie tego etapu szkolenia albo ukończyć pełen kurs, czyli odbyć również szkolenie praktyczne.
dr Marek Majchrzak
Wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w latach 1968 do 2011 r. , obecnie pracownik Krajowego Instytutu Polityki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Od 2001–2011 r. Kierownik Zakładu Zarządzania i Finansowania Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej przy Kolegium Zarządzania i Finansów w Katedrze Ekonomiki i Finansów Samorządu Terytorialnego. Prezydent Polskiej Federacji Zarządców Nieruchomości. Autor ponad 70 publikacji z zakresu zarządzania nieruchomościami, polityki mieszkaniowej, rozwoju lokalnego i samorządu terytorialnego.
mgr Łukasz Jędruszuk
Radca prawny z praktyką zawodową w kancelarii prawniczej, obecnie zatrudniony w jednym z centralnych urzędów administracji publicznej. W samorządzie terytorialnym zajmował się m.in. gospodarką lokalami komunalnymi, spółdzielczością mieszkaniową i inwestycjami drogowymi. Autor książki „Odpowiedzialność w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami” wyd. CH. InfoBeck i współautor książki „Zarządzanie nieruchomościami publicznymi” wyd. CH Beck InfoBiznes. Autor publikacji o działalności zawodowej w dziedzinie gospodarowania nieruchomościami oraz głos do wyroków sądów administracyjnych w tej dziedzinie.
mgr Bożena Kopeć
Licencjonowany zarządca nieruchomości, posiada licencję Nr 22011 oraz licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami Nr 9201. Pracuje w firmach deweloperskich, gdzie uczestniczy w realizacji projektów deweloperskich, zarządza nieruchomościami deweloperskimi, wspólnotami mieszkaniowymi, gminnymi, komercyjnymi oraz uczestniczy w przekazywaniu nieruchomości wspólnotom mieszkaniowym. Jest biegłym sadowym w kilku Sądach Okręgowych w Polsce z zakresu zarządzania nieruchomościami. Autorka licznych publikacji oraz współautor miesięcznika “Nieruchomości”, wykładowca na kursach i szkoleniach dla zarządców nieruchomości, członek Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości „RONDO” przy PFRN w Warszawie.
prof. dr hab. Ewa Kucharska-Stasiak
Prof. zwyczajny – kierownik Katedry Inwestycji i Nieruchomości na Uniwersytecie Łódzkim. Szczególnie ceniony dydaktyk. Wykładowca na uczelniach w Warszawie, Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Wiedzę i doświadczenie z dziedziny zarządzania nieruchomościami wzbogacała również w Danii, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Autor 15 książek z zakresu rynku nieruchomości i sektora bankowego. Autor ponad 70 publikacji z zakresu zarządzania nieruchomościami, polityki mieszkaniowej, rozwoju lokalnego i samorządu terytorialnego.
mgr inż. Robert Nobis
Specjalista, doradca w nieruchomościach komercyjnych. Pracował m.in. w firmach doradczych Knight Frank czy Colliers International, był też dyrektorem w państwowej spółce Polski Holding Nieruchomości oraz Prezesem Zarządu Pałacu Kultury i Nauki. Wykładowca na wielu uczelniach m.in. Akademii L. Koźmińskiego. Prowadzi od wielu lat wykłady głównie z tematyki zarządzania nieruchomościami komercyjnymi w ramach studiów podyplomowych z zakresu zarządzania nieruchomościami.
● Zarządzanie nieruchomościami jako działalność zawodowa
● Pojęcia i definicje dotyczące nieruchomości
● Stosunki cywilno-prawne
● Własności inne prawa rzeczowe
● Gospodarka nieruchomościami
● Techniczne aspekty zarządzania nieruchomościami
● Podstawy prawa i postępowania administracyjnego
● Wybrane zagadnienia z wiedzy ekonomicznej
● Postępowanie upadłościowe i postępowanie egzekucyjne
● Źródła informacji o nieruchomościach
● Zarządzanie ekonomiczno-finansowe
● Przejmowanie nieruchomości do zarządzania
● Zarządzanie nieruchomościami mieszkalnymi
● Zarządzanie nieruchomościami niemieszkalnymi
● Wycena nieruchomości – wybrane zagadnienia
● Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami– wybrane zagadnienia
● Doradztwo w zakresie zarządzania nieruchomościami
● Podstawowe informacje o zarządzaniu nieruchomościami w państwach członkowskich Unii Europejskiej
● Plan zarządzania nieruchomości
- Wypełnienie formularza on-line na stronie szkolenia.irmir.pl jest warunkiem wpisania osoby na listę uczestników (po potwierdzeniu przez Organizatora dostępności miejsc).
- Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest wcześniejsze dokonanie płatności za szkolenie.
- Po dokonaniu płatności przez Uczestnika Organizator wystawia i przesyła Uczestnikowi fakturę VAT
- Potwierdzenie realizacji szkolenia zostanie przesłane do Zgłaszającego, na podany adres e-mail na 5 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia.
- W przypadku pisemnej rezygnacji z udziału w szkoleniu do 7 dni przed terminem jego rozpoczęcia, Organizator zwraca 100 % kosztów Uczestnicy, którzy nie odwołają pisemnie swojej nieobecności w szkoleniu do 7 dni przed jego rozpoczęciem, i nie wezmą udziału w szkoleniu mogą zostać obciążeni pełnymi kosztami uczestnictwa.
- Dopuszcza się zmianę osoby zgłoszonej, po uprzednim pisemnym poinformowaniu Organizatora.
- Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.
- Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia. W przypadku odwołania szkolenia uczestnicy otrzymują pełen zwrot wniesionej opłaty.
Rozpoczynamy: 15 marca 2025 o godzinie 9:00
15-16; 22-23; 29-30 marca
05-06; 26-27 kwietnia
10-11; 24-25 maja
07-08 czerwca 2025roku
Cena: 2600 zł
Przy jednorazowej wpłacie do dnia 10 lutego, 2025 rabat -200 zł
Możliwość rozlożenia płatności na raty
Do zapłaty: 2600 zł
Opłaty za Szkolenie należy przesłać na konto Instytutu:
85 2490 0005 0000 4530 6524 5505 (Alior Bank)
Zakres szkolenia zgodny z działalnością statutową IRMiR - usługa podlega
zwolnieniu z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 26. ustawy z dnia 11 marca
2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 106, z późn.
zm.)".
Zgłoszenia można dokonać za pomocą formularza online dostępnego poniżej.
Wypełnij formularzWięcej informacji:
Tel./fax 22 619 78 97, 22 619 78 97
Tel. kom.:510 158 150
E-mail: szkolenia@irmir.pl